AMD Yeni Güncellemesini Yayınladı
Aralık 12, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

AMD firması işlemci alanında yaptığı çıkışları ekran kartlarında da yapmaya devam ediyor. Radeon hayranlarına “sömestr tatil hediyesi” adında başlatılan kampanya dahilinde birçok ekran kartında indirim var. Bu indirimlerin ülkemize de yansıması bekleniyor. Yine firma ekran kartları ile ilgili güncelleme sürümünü de kullanıcılarına paylaştı.

AMD Relive, Link ve Radeon Overlay gibi teknolojilerde performans iyileştirilmesi yapıldı. Ayrıca ekran kartlarında ince ayar yapmak için Advisor adında da yeni bir set ilgili yazılıma eklendi. Bu araçla birlikte büyük performans artışları olmasa da küçük çaplı FPS düzenlemeleri yapılabiliyor. Radeon RX 570 ekran kartında ise %15’e varan indirimler söz konusu.

Radeon Chill ve ResX adında ki iyileştirmelerde kullanıcıların beğenisine sunuldu. Oyun Danışmanı adı verilen yeni sistemle birlikte oyunlarda kişiselleştirilmiş ve geliştirilmiş bir oyun rehberi sağlanıyor.

Birçok AMD kullanıcısı Hız Aşırtma yaptığı içinde yeni yazılımda bu kullanıcılarda unutulmamış. Aşırtma işlemleri artık daha güvenilir şekilde yapılabiliyor.