ASRock X399 Phantom Gaming 6 Tanıtıldı
Kasım 24, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

ASRock anakart sektöründe ki hakimiyetini arttırmaya devam ediyor. Yeni modelin tanıtımı resmi kanallardan yapıldı. X399 Phantom Gaming 6 adı verilen bu anakart, Ryzen Threadripper işlemcilerini destekliyor. Yeni modelde diğer anakartlarda olduğu gibi kırmızı ve siyah ağırlıklı renkler kullanıldı. Anakartın en büyük özelliği ise 8 adet RAM slotunun olması. 128 GB’a kadar RAM desteği mevcut. Belleklerin kapasitesi ise 3,400 MHz.

Anakartta ise depolama seçenekleri oldukça fazla. RAID 0, 1 ve 10 ile toplamda 8 adet SATA III bağlantısı mevcut. Anakartta 3 adet ekran kartı soketi bulunuyor. Bu yuvalardan biri termal soğutucu ile güçlendirilmiş. Bu modele kaç adet ekran kartı takılırsa takılsın x16 gücünde çalışabiliyor.

Bağlantı noktaları da oldukça çeşitli. 1 adet eski tip klavye ve fare bağlantı noktası, 8 adet USB 3.1 ve 1 adette 3.1 Gen 2 Tip-a bağlantısı mevcut. 2 adet Ethernet girişi kullanılması garip olsa da Avrupa’da ki kullanıcıların tercihi bu yönde. Realtek ALC1220 ses kartı da kartın bir diğer özelliği. Kartın stok durumu ve fiyat bilgisi ise paylaşılmadı.