Eurocom F7W İş İstasyonu İncelemesi
Kasım 12, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Yeni nesil ve son teknoloji Intel Core i9-9900K işlemcili ve Nvidia Quadro P5200 ekran kartına sahip yeni iş istasyonu olan Tornado F7W tanıtıldı.

Tornado F7W, siyah ve alüminyum alaşımlı ve aydınlatmalı klavye tasarımına sahip bir iş istasyonu. 17,3 inçlik bir mat ekrana sahip ve Eurocom ekran teknolojisi kullanılıyor. Bilgisayarın fiyatının 2399 dolar ile 3699 dolar arasında değiştiğini söylemekte fayda var. Bu kadar fiyat farkının sebebi ise bilgisayarda kullanılan ekran teknolojisi konusunda birçok farklı opsiyonun olması.

F7W tamamen yükseltilebilir bir dizüstü bilgisayar ve modern masaüstü işlemcileri barındıran LGA1151 yuvasına sahip. Intel C246 yonga setine sahip olduğu içinde birçok yeni nesil İntel işlemciyi rahatlıkla destekleyebiliyor. Ekran kartı noktasında ise böyle bir esneklik tanınmamış. Bilgisayarda sadece Nvidia Quadro grafikleri var ve oyuncular açısından bu kötü bir durum.

Dört adet DDR4 RAM slotuna sahip bilgisayarı 2,666 MHz hızla 128 GB’a kadar bellekle kullanabilirsiniz. Bu bilgisayarda 5 adet harddisk aynı anda kullanılabiliyor ve toplam kapasite seçeneği 22 TB olarak sınırlandırılmış. Hangi modelini alırsanız alın bilgisayarın içerisinde son nesil bir SSD bulabiliyorsunuz.

İş istasyonu olduğu için donanımsal olduğu kadar dış yapı itibariyle de oldukça kuvvetli. Normal bir bilgisayara oranla 2 kat daha fazla korumaya sahip.