Gigabyte SSD Yarışına Katıldı
Eylül 19, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

SSD ürünlerinin çıkması ile birlikte pazar büyük ölçüde Sandisk ve Kingston firmalarının elinde bulunuyordu. Pazardan pay kapmaya çalışan Anakart ve Teknolojik ürün üreticisi Gigabyte firması da yarışa dahil oldu. 128 GB ve 256 GB boyutlara sahip disklerini geçen yıl piyasaya süren firma, 512 GB ürünlerin de piyasaya sürüleceğini haber verdi.

M.2 PCIe SSD’ler diğer disklere oranla çok daha küçük ve iletişim kablosu içermeden anakarta monte edilebiliyor. Klasik kablolu SSD ürünlerinin aksine PCIe diskleri piyasaya süren firma bu ürünlerin çok daha kaliteli olduğunu ve tüketicinin tamamen bu ürünlere yöneldiğini belirtti.

Ürünlerine 2 yıl garanti veren firma, 1,5 Milyon saatlik zaman arızası derecesine ulaştı. Ürünlerin her türlü testten başarılı bir şekilde geçtiğini belirten firma test sonuçlarını da kullanıcılar ile paylaştı.

128 GB olan ürün 1.100 MB okuma ve 500 Mb yazma özelliğine sahipken 256 GB ürünler ise 1200 MB yazmaya ve 800 MB okuma özelliğine sahip. 512 GB olan ürünün ise özellikleri hala daha kullanıcılar ile paylaşılmadı.

Şirketin resmi web sitesine girmeniz durumunda 128 GB ve 256 GB olan ürünlerin hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.