Elon Musk Her İşe Karışıyor!
Ekim 24, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

CNBC kanalı, Elon Musk’ın çalışanları ile bir röportaj yaptı. Röportaj 35 kişi ile gerçekleştirildi ve çalışanlara patronları hakkında ne düşündükleri soruldu. Tabi ki mevcut çalışanların işlerini riske atmamak istemesi üzerine topluluk ağırlıklı olarak eski çalışanlardan oluşuyor.

Çalışanlar genel olarak; “Elon Musk ilham verici bir insan ve oldukça vizyon sahibi. Diğer yandan, şirket işlerine çok sık karışıyor, müdahale ediyor ve sürekli olarak yönlendirme çalışıyor.” görüşünü bildirdiler. Çalışanlara göre patronlarının bu karaktere sahip olması hem işlerin yavaşlamasına hemde yüklü miktarlarda para kaybına sebep oluyor.

Elon Musk’ın çok hırslı biri olduğunu da ekleyen çalışanlar, büyük yatırımlar yapılan projelerin başarısızlıkla sonuçlanmasının arkasında Elon Musk’ın olduğunu düşünüyorlar.

Otomotiv sektöründe kendine çok güvenen Musk, diğer otomotiv üreticilerinin yöntemlerini dikkate almıyor. Diğer yandan kendi şirketinde çalışanlarında görüşlerine çok önem vermiyor.

Eski ve yeni çalışanlar ise ortak görüş olarak Tesla şirketinin Toyota, Volswagen ve daha birçok şirketten teklif aldığını fakat bu teklifleri reddediğini söylüyorlar. Bu firmalar ise tamamen stratejik ortaklık üzerine tekliflerini yapsa da Musk şirketine ve kendine çok güvendiği için bu teklifleri reddediyor.

Yine birçok çalışanı Musk’ı iş dünyasında ki en sıra dışı insan olarak tanımlıyor.