Google’da Asla Aramamanız Gereken 9 Konu
Eylül 16, 2018
Baturay
Paylaş

Faydalı bulguların de yer aldığı Google arama motorunda aynı vakitte iğrenç bulguların de yer aldığı bir gerçek. Bizim düştüğümüz Hataya siz de düşmeyesiniz diye, bu yazıda derledik.

Bazen yaptığımız aramayla ilgisi olmayan neticelerle da karşılaşabildiğimiz Google‘da, karşılaştığımıza bin pişman olacağımız konuların da olduğunu az çok hepimiz biliyoruzdur. Bunlardan bazılarını alçakta listeledik. Olabildiğince bu konulardan uzak durmak, titiz bireylerin ruh sağlığı yönünden ehemmiyet taşıyor olabilir.

9. Plasenta Sıvısı

Çocuk sahibi olmanın keyifli olma ihtimalini düşünmüş olabilirsiniz. Bebeklerin şirinlikleri, hem de arkadaşlarınızın çocuklarının olması sizin de bir adet yapmanızı düşündürebilir. Böylece başka kardeşleriyle beraber de oynayabilirler. Eğer bu tür düşünüyorsanız ve Google’a ‘placenta’ aratarak bir tetkik yapmaya kalkacak olursanız, fetusu uterusa bağlayan göbek bağlarıyla alakalı neticelerle karşılaşacaksınızdır. Aşağıya doğru indikçe resimlerin kötü olduklarını düşünmeye başlayabilirsiniz. Oralarda bir yerde kendi plasentalarını yiyen insanlarla alakalı yazıları ve birtakım plasenta tariflerini göreceksiniz. Hatta plasenta püresi hazırlayan annelere denk geleceksiniz. Bu dünyada neler oluyor bu tür ?! Çocuk doğurmanın sıhhatli olduğunu iddia eden, kendi plasentanızı yemeye teşvik eden yazıyla dolu piyasa. Hadi çıkalım buradan. Başka şeylere bakalım.

8. Calculus köprüsü

Matematik ödevinizle alakalı yardım etmeye gereksiniminiz olduğunda ilk olarak internete başvuruyorsunuzdur. Ki gayet normal. Zira herkes öyle yapıyor. Ama şayet Calculus sözcüğünün yanına ‘bridge (köprü)’ kelimesini de eklerseniz, birtakım kabuslalarla karşılaşabilirsiniz. Çünkü bu tabir diş doktorluğu literatüründe ‘aşırı tartar oluşumu’ manasına geliyor. Eğer bu kelimeyi incelemeye karar verirseniz, ileri yirmi dakika süresince dişlerinizi acımasızca fırçalamaya başlayabilirsiniz. Size göstereceğimiz orta dereceli bir Calculus birikimi olan dişler. Ama Google’da daha ayrıntılı arama yapacak olursanız, daha da beterlerini görebilirsiniz. Bazı diş doktorları reddit’te bu oluşumların hayatlarında gördükleri en ürkütücü şeyler olduklarını söylüyorlar. Köprüler, asli olarak değişik T’lere bağlanarak proses ortamında meydana gelen tortulardır. Bir dişçinin söylediğine göre birtakım hastalarında plaka altına yerleşmiş kurtçuklar varmış. Mevzu o denli çirkinleşebiliyor yani. O amaçla siz siz olun, bu tür bir şeyin başınıza gelmemesi amacıyla dişlerinizin arkalarını da fırçalamaya özen gösterin.

7. ‘Pain Olympics (Ağrı Olimpiyatları)

Online ortamda yığınlarca delilik var. Aynı vakitte bu deliliğe eklemeler gerçekleştirme isteyen bir yığın deli insan. Bu şok edici videolardan biri de ‘Ağrı Olimpiyatları’. Esasında bir tür vücut değiştirme uzmanlarının toplantısı olan bu etkinlikte, kimin acıya en çok dayanabildiğinin testi yapılıyormuş. Etkinliklerde gönüllüler, gövde değişimi işlemlerine tabi tutuluyorlarmış.

 

6. Mavi gofret

Hayır bu ısırabileceğiniz bir gofret değil. Üstelik çok daha ürkütücü. Size tavsiyemiz, bu şeyle alakalı Google’da arama yapmamanız. Yeni gofretin cinsel yolla bulaşan ve yalnızca kadınları etkileyen kurgusal bir hastalık yaydığına inanılıyor.  Rivayet odur ki mavi renk cilt bozukluğuna sebep olan gofret, insanların hayali şeyler görmelerine de niçin oluyormuş. Böyle bir şeyin gerçek olmayacağını düşünebilirsiniz ama tekrar de bu ürkütücü görüntülere göz atmaktan da kendinizi alamazsınız. İnsanlar bu gofretle sunulan hastalığın maya mantarlarının sebep oldukları bir tür enfeksiyon olduklarına dair söylentiler yayıyorlarmış. Buna inanan şahıslar de natural olarak korkuya kapılıyorlarmış. Aynı videoda bütün bunların kandırmacadan ibaret olduğunu bildiren bir uzmanın fikiri de yer alıyor.

 

5. Benjamin Bennett

Bir kameraya 4 saat süresince gülümseyerek bakmak amacıyla 190.000 takipçi kazanmanın olası olacağı aklınıza gelmediyse, yanılıyorsunuz. Bu çocuk yalnızca oturarak nerdeyse hiç gözünü kırpmadan ve hareket etmeden kameraya bakıyor. Dahası, her biri ortalama 4 saatten meydana gelen 272 adet video görüntüsünün olması. Bir görüntüde banyoda tuvaletini yaptığını ifade ederek dışarı çıkın diyen bu vatandaşın akıl sağlığı ile alakalı ciddi problemleri bulunduğu düşünülüyor. Aynı vakitte acayip bir meditasyon yaptığını fikir edinenler de var. Hepsi bir yana, bu kişi evde bu şekilde otururken eve hırsız girdiği durumda kılını kıpırdatmamış. Onu bu durumda gören hırsız, ondan çok korkmuş olmalı.

 

4. NASA Jim

Başka bir garabet YouTube kanalı da ‘Dyne NASA Jim’ ismini taşıyor. YouTube’da şimdilik işaretlenmemiş en acayip videoların birtakımları da burada yer alıyor olsa gerek. Daha evvelce NASA’da bilim adamı olduğunu iddia eden şahıs, insanlığın namacıyla acı çektiğini bildiğini, sebebinin materyalizm olduğunu söylüyor. Bu kuram Budistlerce ve diğer birtakım dinin mensuplarınca kabul gören bir inanış şekli ama bu vatandaşın kuramı biraz tuhaf. Materyalizmi insanlara uzaylıların öğrettiğini ve bunun uzaylıların insanları köleleştirmek amacıyla kullandıkları bir teknik olduklarını iddia ediyor. Aynı vakitte insanların diğer bir gezegenden geldiklerine inandığını ifade eden şahıs, aç gözlülüğün o gezegende bir felakete sebep olduğunu, gerektiğince tuhaf ve kendince esrarengiz seslendirme ile birlikte dile getiriyor.

3. Travis the Chimp 911

Bir şempanzeyi evcil hayvan olarak edinmeyi düşünmek eğlenceli bir düşünce gibi gelebilir. Ta ki bu hikayeyi duyana kadar. Bu hayvanlar sandığımız gibi evcilleştirilemiyor olabilirler. 2009 senesinde Connecticut’ta şempanzesi olan biri Karla’yı evine çağrı etmiş. Travis adlı şempanze, normalde olmasından daha vahşi davranmaya başlamış. Hatta öyle ki, sahip olunan anahtarlardan bazılarını kullanarak kafesinden çıkmayı başaran şempanzeyi yine yerine koymak amacıyla yardım etmeye gelen Karla’nın başına ne geldiyse işte o an gelmiş. Ürkütücü bir sesle 911 acil yardım hattını arayan Karla, kendini yitirmiş bir durumda şempanzenin arkadaşının yüzünü nasıl parçalamakta olduğunu bağırarak dile getiriyor, polisin onu vurmasını istiyormuş. Maymunu bıçaklamayı denemiş ama başarılı olamamış. Şempanzenin sesini videonun arka fonunda işitebiliyorsunuz. Karla hayatta kaldı ama arkadaşının yüzü darmadağın oldu.

 

2. CIA ve FBI declassified documents

Devlete güveninizi bütünüyle kaybetmek ve uzaylılarla alakalı şeyleri anlamak, bizden gizlenmek amacıyla neler yaptıklarını öğrenmek istiyorsanız, bu belge yığınına göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Ama tabii çıkamayabilirsiniz zira tasnif edilmemiş 6.000’den çok dosya var. Bu dosyalar FBI ve CIA’in kendi sitelerinde bulunanlara benzer kalitede  gerçek dosyaları meydana çıkarıyor. Hatta belgeler arasında Hitler’in denizaltıyla Arjantin’e nasıl kaçtığından bahseden bir belge bile var. Bir diğer belgede Kennedy yönetiminin Amerika’da sağlamayı düşündüğü terörist bir saldırıdan söz ediliyor. Böylece Küba’yı işgal etmek amacıyla halkın desteğinin de alındığı bir bahane üretilmiş olacakmış. Pisliği karıştırdıkça daha da çok şey açığa çıkıyor. Nihayetinde tasnif edilmemiş belgelerde yer alan olayların 40-60 sene evvelce gerçekleştiklerini, dolayısı ile yaşam sürdüren rastgele bir Amerikan diğernın bu suçlardan dolayı yargılanamayacakları gerçeğiyle şaşkına uğruyorsunuz.

 

1.Korkunç yeniden doğan dolls dolls’lar (oyuncak bebekler)

Şüphesiz ki gerektiğince ürpertici olan bu bebekler, çocuğunuzun oynaması amacıyla mağazadan alacağınız cinsten bebekler değiller. Bilgisayarda 3 ebatlı olarak tarandıktan sonra basılan bu canlı görüntülü bebeklerin bir sitedeki satış fiyatları 700$ civarında. Bu denli fiyatlı olmasının namacıylaleri arasında ilikleri kurutacak bir namacıyla yer alıyor. Rivayet odur ki geçmişte düşük yapan ya da çocuk sahibi olamayan kadınların sahip olmak istedikleri bebeklere yakınlık hissetmelerini sağlamak amacıyla bu denli gerçekçi oluşturulan bebekler, arabada bırakıldıklarında acil yardım hatlarını aramışlar.Başka bir rivayette ise şeklen farklılığa uğratılan bu bebeklerin yine eski durumlarına döndükleri yönünde.

 

Hassas bünyeye sahip olanlar için tavsiyemiz, oldukça ürkütücü hikayelerle dolu Google’da bu konularla ilgili aramalar yapmamaları.