Twitter Hesapları Kapatmaya Devam Ediyor
Kasım 4, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Twitter, birçok hesabı ve bu hesaplardan atılan tweetleri silmeye devam ediyor. Twitter platformu seçim arifelerinde ülke fark etmeksizin oldukça yoğun günler geçiren bir site. Siyaset ve Politikaya ilgi duyan birçok kişi Twitter platformunu aktif olarak kullanmakta.

Amerika’da ki seçim öncesinde de birçok hesapta temizlik yapıldı. Demokrat parti görünümlü hesaplar, Salı günü yapılacak olan kritik seçimlere katılmaya yönelik binlerce otomatik mesaj atan hesabı kapattı.

Sosyal medya şirketi yaptığı açıklamada: “Her seçim öncesi bu tarz olumsuzluklar yaşanıyor. Politikamızı ihlal eden ve otomatik olarak tweet atan hesaplar kapatıldı.”

Twitter platformunu ABD başkanı Donald Trump’da aktif olarak kullanıyor. Birçok demecini buradan yayınlayan Trump, bu platformu çok kullandığı içinde sürekli eleştiriliyor.

Medya platformu 2016 seçimleri öncesi Rus müdahalesine uğradığı yönünde ki haberleri de şiddetle reddetmişti. Ekim ayından bu yana ise aktif kullanıcıların son çeyrekte düşüş yaşadığı ve dokuz milyona düştüğünü açıklandı.

ABD Başkanı da takipçilerinin kaybolduğunu ve kayıp yaşadığını belirterek şirketi eleştirmişti.