16 Lensli Kamera Devrimi
Kasım 26, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

LG kamera noktasında devrim yapmaya hazırlanıyor. Akıllı telefon piyasasında ki rekabet sebebiyle firmalar özgün tasarımların yanında ilginç teknolojilerde kullanmak zorunda. 3 ve 4 arka kameralı telefonlar uzun süre gündemi meşgul etmişti.

LG, 16 lensli arka kamera yaparak bu alanda bir devrim yapmayı hedefliyor. Satış noktasında rakiplerinin gerisinde kalan firma bu atakla birlikte satışlarını arttırabilir. LetsGoDigital tarafından verilen bilgiye göre LG, yeni bir patent başvurusu yapmış ve arka kısımda yer alan kameralardan en az birini 16 lensli yapmayı planlıyor. Eğer bu yapılırsa 16 mercek bir nesneyi çok farklı açılardan yakalayabilir hatta hareketsiz görüntüden hareketi simile bile edebilir.

Hexa-lens adı verilen bu teknoloji özellikle fotoğrafçıların ilgisini çekiyor. Şuan için net bir şey olmasa da patentinin alınması 2019 yılı içerisinde bu telefonu görebileceğimiz anlamına geliyor. LG hali hazırda fotoğraf noktasında kullanıcılarını memnun eden bir firmaydı. Bu devrim gerçekleştirebilirse satışlarını büyük ölçüde arttıracaktır.