A9 Pro 4 Kamera ile Geliyor
Eylül 23, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Huawei’nin başlattığı iki kamera akımını, Samsung abartarak 4 arka kameraya çıkardı. 3 Kameraya sahip olan Galaxy A7 2018 modelinin ardından ise bu sefer A9 Pro 4 adet arka kamera ile piyasaya çıkacak. Samsung bu konuda çıtayı yükseltse de 4 kameranın gözüktüğü kadar verimli olmadığı da uzmanlar tarafından belirtilmekte.

Samsung’un yeni telefonu A9’un görselleri ve teknik özellikleri sızdırıldı. Telefonda en dikkat çeken özellik 4 arka kamerasının bulunması. En iyi kameranın ise 24 MP olacağı söyleniyor. Yine 10, 8 ve 5 MP’lik 3 adet daha kamera daha bu kameraya eşlik ediyor. 8 MP çözünürlüğe sahip olan kameranın ise 120 derece geniş açıya sahip olacağı da gelen bilgiler arasında.

10 ve 5 MP çözünürlüğe sahip olan kameraların ise yakınlaştırma noktasında güzel bir odağa sahip olacağı belirtildi. Göze çarpan en önemli teknik özellik ise telefonun yeni nesil Snapdragon 710 işlemciye sahip olacağı. 4 GB ve 6 GB RAM’e sahip ise iki farklı modelde kullanıcıya sunulacak. Yine bu telefonların ise hafızaları sırasıyla 64 GB ve 128 GB olması planlanıyor.

3720 mAh’lik bir batarya ile birlikte işletim sisteminin ise Android 8.1 Oreo olacağı da gelen bilgiler arasında. Telefon ise önümüzde ki haftalarda muhtemelen 11 Ekim’de tanıtılacak.

Her ne kadar batarya gücü düşük gözükse de yeni nesil işlemciye sahip olacağı için güç tüketiminin az olacağı ve bataryanın da yeterli olduğu tahmin ediliyor.