Apple Pil Kapasiteleri Açıklandı
Eylül 19, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri olan Xs, Xs Max ve XR modellerinin pil kapasiteleri açıklandı. Apple geçenlerde yaptığı konferansta 5,8 inç ekrana sahip olan iPhone Xs modeli 2.658 mAh bataryaya sahip. iPhone Xs Max modeli ise 6,5 inç ekrana ve 3.174 mAh bataryaya sahip. 6,1 inç ekrana sahip olan XR model telefonu ise 2,942 mAh pil batarya kapasitesine sahip.

Ekran boyutlarına bakarsak 6,5 inç ekrana sahip olan Xs Max modelinin 3,174 mAh bataryaya sahip olması gayet normalken ekran olarak aralarında çok fark olmayan XR modelinin bataryasının küçük olması birçok Apple kullanıcısı ve teknoloji takipçisi tarafından beğenilmedi.

A 12 Bionic işlemciler, eski işlemcilere göre yüzde 50 oranda daha az güç tüketiyor ve performans olarak da 2 kat daha yüksek işlem gücüne sahip. İşlem performansı bir önceki işlemciye göre %15 oranında artan işlemci 8 çekirdekli olarak üretilmekte. Bu yeni nesil işlemcilerden dolayı yeni banttan çıkan telefonların ömrü çok daha da uzun.

Yine lansmanda yeni ürün olan Watch Series 4 de kullanıcılara sunuldu. Modellerin ise Ram bilgisi geçen hafta açıklandığı için bu lansmanda tekrarda paylaşılmadı.