Galaxy 10 Hakkında Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor
Kasım 16, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Samsung Galaxy 10 gündemi uzun süre daha meşgul edeceğe benziyor. Samsung’un 10. yıla özel olarak çıkardığı bu telefonu almak için bekleyen yüz binlerce insan var. Samsung firması Galaxy 10 için almış olduğu patenti gün geçtikçe geliştirmekte.

Çentikli ekran tasarımları birçok firma tarafından tercih ediliyor. Kullanıcılar tarafından da beğenilen bu tasarım hali hazırda birçok firma tarafından kullanılmakta. Infinity-O adı verilen tasarım Galaxy 10 için özel olarak oluşturuldu ve çentikli bir tasarım kullanılması muhtemel.

Alınan patentlere baktığımızda ise 10’dan fazla tasarım mevcut. Kavisli yapı, yuvarlık köşeler, çentikli yapı ve daha birçok farklı ekran modeli mevcut. Birçok kişi ise kavisli yapının kullanılacağı konusunda hem fikir. Belki iki farklı tasarım şekli aynı telefonda da kullanılabilir.

Galaxy 10 tasarımının S10 ile benzer olması muhtemel fakat firma çeşitli farklılıklar yaparak özgün bir telefon üretmeyi planlıyor. Daha önce telefonun batarya gücü hakkında net bilgi olmasa da yeni gelen bilgilere göre 4000 mAh gücünde bir batarya kullanılacak. Telefonda 3 farklı RAM seçeneği olacağını belirtmiştik. Exynos 9820 işlemcisinin de kullanılması muhtemel.

Telefonun resmi tanıtımı ise 25 Şubat’ta yapılacak.