Google Pixel 3 XL Teknik Özellikleri
Ekim 7, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Google’ın telefonlarından olan Pixel 3 XL, daha lansmanda tanıtılmadan satışa sunuldu. Ülkemize henüz gelmeyen ve geleceği de garanti olmayan telefonun fiyatı ise 2000 dolar olarak belirlendi. Telefon ilk olarak Hong Kong’da satışa sunulurken orada yaşayan Youtuberlar telefon ile ilgili çeşitli ön inceleme videosu yayınladı.

Videolardan yola çıkarak telefonun 6,3 inçlik bir çentikli ekranı mevcut. Yine ekran ise QHD+ ve çözünürlüğü ise çok yüksek. Telefonda en yüksek işlemcilerden Snapdragon 845 kullanılıyor. 4 GB RAM bulunan cihazın ise hafızası 128 GB. Yine cihazda 3430 mAh batarya mevcut.

Telefonun arka tarafında 13 MP’lik bir tek kamera yer almakta. Diğer yandan tek olmasına rağmen kameranın neredeyse çift kamera özelliğine sahip olduğu çektiği fotoğraflardan belli oluyor. Telefonun ise ön tarafında 8 MP’lik bir kamera yer almakta. Pixel 3 XL telefonun arka kamerası 4K video kayıt özelliği içeriyor. Saniyede ise 30 kare fotoğraf çektiği de gelen bilgiler arasında.

Bu bilgiler ise videolardan yola çıkarak ulaştığımız bilgiler. Telefonun resmi lansmanının 9 Ekim günü yapılması planlanıyor.