HTC Exodus 1 Tanıtıldı
Ekim 24, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden HTC, blok zinciri teknolojisine sahip ilk telefonu olan HTC Exodus 1 modelini resmi olarak tanıttı. Yazılımsal bir cüzdan bulunduran bu telefon, cüzdan yazılımını Anroid yazılımının olduğu dizinden farklı bir alanda tuttuğu için oldukça güvenilir. Telefon ilk olarak Mayıs ayında duyurulmuştu.

Exodus 1’in içinde barınan cüzdan sosyal anahtar kurtarma mekanizması isminde ki bir teknolojiye de sahip. Bu teknoloji sayesinde, telefonun kaybolması veya çalınması anında kurtarma bilgilerine ulaşarak içeride ki kripto paraları güvenle aktarabiliyorsunuz.

6 inçlik bir telefon olan Exodus 1, işlemci olarak Snapdragon 845 kullanıyor. 6 GB RAM ve 128 GB depolama hafızasına sahip bu telefonda ise önde ve arkada çift olmak üzere 4 adet kamera mevcut. Arkada ki kamera 16 MP iken önde ki kamera ise 8 MP.

Telefon, Anroid Oreo işletim sistemi ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Tasarım olarak oldukça özgün olan bu telefon arka kısmı transparan bir görüntüye sahip. 3,500 mAh gücünde de bir bataryaya sahip. Telefon şuanda 34 farklı ülkede ön sipariş almaya başladı. Ülkemize ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Telefonun fiyatı ise 960 dolar olarak açıklandı. Telefonun 960 dolar değerinde kripto para ile satılacağını da açıklamakta fayda var çünkü ödeme seçeneği olarak sadece kripto paralar geçerli.