Huawei’den Apple Kullanıcılarına Hediye
Eylül 21, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Çin’in son yıllarda en büyük telefon üreticisi firması olan Huawi’den hem reklam hemde rakipleri ile dalga geçici bir uygulama geldi. Singapur’da Apple mağazasının önünde telefon almak isteyen kişiler kuyruk oluşturdu. Huwai firmasından yetkililer ise bu kuyrukta ki herkese Powerbank hediye etti. Hediye kutularının ise üzerinde “Buna ihtiyacın olacak.” yazılıydı.

Huawei, bu yılın ikinci çeyreğinde ki satış rakamları ile ilk kez Apple’ı geride bıraktı. Geçenlerde de bataryası ile ilgili haber yaptığımız telefonlar olan Xs, Xs Max ve XR telefonlarının lansmanının hemen ardından Huawei, geçen hafta tweet atarak Apple firması ile dalga geçmişti. Bataryaları ile ilgili dalga geçen firma aslında bu konuda haksız da sayılmaz.

Dağıtılan bataryalar ise 59 dolar yani şimdi ki kur ile 356 Türk Lirası civarında. Tabi ki bu rakam firma için hiç bir anlam ifade etmiyor çünkü birkaç powerbank ile firma, büyük çaplı reklam yapma fırsatı yakaladı.

Şirket, amiral gemisi olarak lanse edilen telefonu olan Mate 20 Pro’nun lansmanı 16 Ekim tarihinde düzenlemişti. Bu lansmanın da reklamını rakip firma üzerinden yapmış oldu. Batarya konusunda ki tartışmaların daha çok su götüreceği ise gerçek.