Huawei’den Apple’a Üstü Kapalı Gönderme
Ekim 25, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Telefon firmaları arasında ki rekabet artarak devam ediyor. Telefon firmaları son yıllarda üstü kapalı ve kinayeli göndermeler yapmayı ihmal etmiyor. Genellikle Apple bu gönderme trendine katılmasa da Samsung ve Huawei bu pazarlama yöntemini sürekli olarak kullanmakta.

Samsung firması Apple lansmanı olduğu sırada kendi telefonunun çok daha üstün olduğunu Twitter üzerinden belirtmişti. Yine Huawei firması Apple kuyruğunda bekleyen kullanıcılara taşınabilir batarya hediye etmişti. Firmalar bu tip göndermeler ile bedava reklam yapmış oluyorlar. Telefon dünyasını takip eden kullanıcılar ise bu tarz göndermeleri ilgi ile takip ediyorlar.

Huawei firması Apple’ı bir kez daha hedef aldı. ABD Başkanı Donald Trump’ın kullandığı telefonların dinlendiği iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Trump’ın ise Apple marka telefon kullandığı herkes tarafından bilinmekte. Huawei firması bu haberi avantaja çevirerek Donald Trump’a tavsiyede bulundu.

Donald Trump tarafından kullanılan telefonun Rus ve Çin gizli servisleri tarafından dinlendiği sürekli olarak ortaya atılan bir iddia. Huawei tarafından yapılan açıklamada: “Buglı ve kolayca hacklenebilen iPhone modeller yerine Donald Trump’a Huawei modellerini tavsiye ediyoruz. Amerika ve Beyaz Saray dinlenmek istemiyorsa bizim telefonlarımızı kullanabilir.”