iOS 12 Kullanım Oranı Artıyor
Kasım 29, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

iOS 12 güncellemesi kısa zaman önce tanıtılmıştı ve güncelleme birçok yeniliği beraberinde getiriyordu. Şirket yaptığı açıklamada, bir hafta içerisinde cihazların %60’ında yeni güncellemenin yüklendiğini belirtti. 1 ay sonra ise cihazların %75’i bu güncellemeyi almıştı. iOS’un birçok güncellemesinde ise bu %25’lik kısım yer alıyor çünkü bu kullanıcılar eski telefon sahipleri.

Mixpanel şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre şuanda iOS 12 %75 ile birinci, iOS 11 ise %11.46 ile ikinci sırada. Geriye kalan yüzde de ise iOS 10 ve öncesi yer alıyor. Verileri yorumladığımızda ise güncellemenin kullanıcılar tarafından beğenildiği net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Güncelleme çıkar çıkmaz birçok İnternet sitesi ve Youtuber ilgili güncelleme hakkında ki düşünceleri belirtiyor. Genel olarak mobil alanında ki uzmanların iOS 12 güncellemesine övgüler yağdırması bu oranın yakalanmasında büyük katkıya sahip.

iOS 11 ile karşılaştırma yapılırsa  bu güncelleme çok daha başarılı. Geçen yıl ki sürüm %60’larda kalmıştı. Ocak ayında %65 oranı yakalansa da iOS 12’nin yakaladığı %75 oranını 11 aylar sonra yakalayabildi.

Apple tarihine baktığımızda ise iOS 12’nin en başarılı güncelleme olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şirketin satışları düşse de yaptığı güncellemeler de genel bir iyileşme söz konusu.