Palm Phone Satışa Sunuldu
Ekim 15, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Bugün birçok akıllı telefonun boyutu 6 inçten başlıyor. TCL firması ise küçük telefon tercih eden kullanıcılar için özel olarak bir telefonu piyasaya sürdü. Palm Phone adı verilen bu telefon Anroid 8.1 işletim sistemine sahip. Telefonun ekran boyutu ise sadece 3,3 inç.

Bu telefon Amerika Birleşik Devletlerinde ki vatandaşlara özel olarak çıkarıldı. Amazon’un ülkemize gelmesi ile birlikte telefonun ülkemizde de satılma ihtimali mevcut. Boyut olarak küçük olsa da telefonun tasarımı oldukça güzel. 720 piksel çözünürlüğe sahip Palm Phone, ağırlık olarak da çok hafif.

Snapdragon 435 işlemci kullanılacak telefonda 3 GB RAM olması planlanıyor. Telefonun hafızası ise 32 GB. Yine 3 veya 4 kameralı telefonların aksine bu telefonun önünde 12 MP ve arka tarafında 8 MP çözünürlüğünde birer tane kamera bulunuyor.

Telefonun ekranı küçük olduğu için şarj tüketiminin az olacağı tahmin edildiği için 800 mAh gücünde bir batarya kullanılması planlanıyor.

Önümüzde ki ay satılması planlanan telefonun daha çok yaşlı kesim tarafından talep görmesi hedeflenmekte. Telefonda Google Assistant uygulaması da yer alıyor. Telefonun üreticisi ise ünlü teknoloji firması TCL.