Performans Canavarı Razer Phone 2
Eylül 28, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Oyuncu ekipmanları konusunda sektör lideri olan Razer, uzun süre önce akıllı telefon sektörüne de girmişti. İkinci telefonu olan Razer Phone 2’nin teknik özellikleri ve tasarımı kullanıcılar ile paylaşıldı.

İlk telefonda ki tasarım büyük ölçüde korunmuş. Kamera ve donanım noktasında ise ilk telefona nazaran büyük değişiklikler mevcut.

Telefon arka kapağında yatay bir şekilde konumlanmış ve çift kameranın tam arasında LED flaş bulunmakta. Yine bunların altında ise parmak izi okuyucu ve Razer’in her ürününde kullandığı logosu bulunmakta. Telefon arka kısmında yaşanan değişikliğe oranla ön tarafta pek bir değişiklik yok.

Telefonun işlemcisi ise Snapdragon 855. Ram miktarının ise 8 GB olacağı belirtilen telefonun tam bir performans odaklı olacağı aşikar. Telefon Benchmark testlerinde ise 2026, çoklu çekirdek testinden ise 8234 puan almakta.

Telefonun batarya gücü ise 4000 mAh. 512 GB’da dosya depolama imkanı mevcut.

Bu bilgiler ışığı altında telefon, oyun oynamak için almak isteyen kullanıcılara yönelik olduğu aşikar. Diğer ürünlerinde olduğu gibi Razer telefonlarında da yüksek fiyat anlayışını korumakta. Telefon pahalı olsa da Razer’in sadık müşterileri performans noktasında iyi olan bu telefonu alacaktır.