Reeder İlk Telefonu F1 İçin Onay Bekliyor
Ekim 23, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Reeder firması, üretim tesisleri Samsun’da bulunan bir teknoloji şirketi. Reeder tarafından üretilen F1 telefonu, eğer BTK’dan onay gelirse Türkiye’de ve yurt dışında satılabilecek.

Tablet ve telefon üretimi üzerine yoğunlaşan şirket, ilk tuşlu cep telefonu modeli olan F1’i kullanıcılara tanıttı. Telefonun ise yerlilik oranı %60’dan fazla.

Reeder Yönetim Kurulu Üyelerinden Maggiu Fu yaptığı açıklamada: “İlk faaliyetimizi 2009 yılında e-kitap okuyucu ile yapmıştık. Tablet alanında yakaladığımız başarıyı telefon alanında da yakalamak istiyoruz. 20 farklı cep telefonu modelimiz var. İlk üretim olarak tuşlu bir tasarıma sahip F1’i uygun gördük.”

Firma üstün bir teknoloji altyapısı olduğunu fakat çalışanların buna hazır olmadığı için üretimlere basit bir telefonla başladıklarını açıkladı. Fu: “Tuşlu telefonlar Türkiye’de çok talep görüyor. Hedef kitlemiz yaşlı insanlar. Yine birçok şirket bu telefonları da kullanabilir. Oldukça basit olarak ürettiğimiz bu telefonun şarjı 10 güne kadar dayanabiliyor.”

Bluetooth, Mp3, 16 GB microSD desteği ve GPRS gibi özellikler içeren telefondan ilk etapta 500,000 üretilmesi planlanıyor. Bu telefonda başarı yakalanması durumunda dokunmatik ve akıllı telefon üretimi de planlar arasında.