Telefonların Batarya Ömrü ve Şarj Süresi Raporu
Kasım 17, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

OnePlus 6T ile ilgili haberimizi buradan okuyabilirsiniz. 6T’de öne çıkan özellik batarya gücü. 3700 mAh bataryaya sahip bu telefon ile piyasada ki diğer telefonların batarya özellikleri karşılaştırıldı. Karşılaştırmada iPhone, Samsung, Huawei ve LG gibi telefon markalarının en çok kullanılan modellerinin batarya test sonuçları mevcut.

OnePlus 6’da kullanılan 3400 mAh gücünde ki batarya 6T’ye oranla ortalama 1 saat daha az dayanıklı. En yüksek pil ömrü ise Huawei’nin amiral gemisi Mate 20’de mevcut. iPhone’un beğenilmeyen modeli olan XR ise onun en büyük rakibi. Samsung telefonları ise batarya konusunda ortalama bir güce sahipken LG marka telefonlar bu konuda sınıfta kalıyorlar. Tabi ki Huawei ile LG telefonların arasında 2,000 TL gibi bir fark olmasını da göz önünde bulundurmak gerekli.

Aşağıda ki grafikte ise telefonların %0’dan %100’e kadar ne kadar hızlı şarj aldığının test sonuçları mevcut.

%0’dan %100’e kadar olan şarj dolumunda ise OnePlus marka telefonlar ön plana çıkıyor. Testte en yüksek puan sizi şaşırtmasın çünkü düşük puan alan telefonlar daha iyi olacak şekilde istatistikler paylaşılmış. Samsung marka telefonlar yine ortalama performans sergilerken Apple marka telefonlar oldukça yavaş doluyorlar.

Testte en hızlı dolan telefonlar ise OnePlus 6 ve OnePlus 6T. Çinli firma bu konuda birçok üreticinin önüne geçmiş. Testte yer alan Samsung marka telefonlar daha büyük bir bataryaya sahip olmasına rağmen LG marka telefonlarla aynı performansı sergilemesi ise LG’nin bu konuda ki zayıflığını gösteriyor.

Kısaca yorumlamak gerekirse, eğer pil ömrüne dikkat ediyorsanız Huawei, hızlı şarj istiyorsanız OnePlus modelleri ideal seçim olacaktır.