X5-Touch İlk Antenli Akıllı Telefon
Kasım 20, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Zorlu arazi şartlarında çalışabilen bir telefon olan X5-Touch bu yılın sonunda raflarda ki yerini alacak. Thuraya firması uydu telefonları ve telsiz gibi teknolojilerde öncü bir firma. Çıkardığı son ürün olan X5 Touch antenli ilk Android cihaz olma özelliğini taşıyor.

5.2 inç IPS Dokunmatik ekran, Snapdragon 625 işlemci ve 2 GB RAM özelliklerine sahip. Önde 2 MP ve arkada 8 MP kamerası mevcut. 3800 mAh bataryaya sahip bu telefon düşük pil tüketimi sebebiyle uzun süre kullanılabiliyor. Telefonun en büyük dezavantajı ise Android 7.1 işletim sistemi ile gelecek olması. Arttırılabilir 16 GB’da hafızası bulunuyor.

260 gram ağırlığında olan bu telefon zorlu arazi koşullarına karşı dayanıklı. Su ve toz direncine sahip telefonda NFC, GPS, Glonass gibi navigasyon sistemleri mevcut. Çift SIM kart desteği bulunan bu telefon, anteni sayesinde 2G, 3G ve 4G gibi ağlara bağlanabiliyor.

İlk olarak İngiltere’de satışa sunulacak antenli anroid telefonun fiyatının 1000 Euro olması planlanıyor. 160’dan fazla ülkede de satışa sunulacak. Telefonu dağcıların, zorlu şartlarda çalışanların ve uydu bağlantısına ihtiyaç duyan kişilerin alması planlanıyor.