Yeni 512 GB microSD Tanıtıldı
Ekim 30, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Samsung, Galaxy Note 9 telefonunu uzun süre önce tanıtmıştı. Bu telefona özel olarak çıkarılan ve birçok kullanıcı tarafından beklenen 512 GB microSD hafıza kartı kısa süre önce tanıtıldı. Kartın fiyatının pahalı olması sebebiyle sadece fotoğrafçılar tarafından kullanılması bekleniyor.

Kartın fiyatı neredeyse akıllı telefon fiyatlarıyla yarışır durumda. Bu kartın takılması ile birlikte telefonun hafızası 1 TB’a kadar çıkıyor ki bu bir akıllı telefon için rekor seviye.

EVO Plus serisi bu kartın en önemli özelliği depolama boyutundan ziyade çok hızlı bir teknolojiye sahip olması. Kartın Amerika fiyatının 330 dolar olduğu bilgisinden yola çıkarak Türkiye fiyatının en az 2000 TL olması planlanıyor.

Kartın 100 MB/s okuma ve 90 MB/s yazma hızı mevcut. Piyasada ki en iyi microSD kart olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu kart ile birlikte 24 saat boyunca 4K video çekebilir ve bunu depolayabilirsiniz. Yine 150 binden fazla fotoğrafı rahatlıkla depolayabiliyor.

Galaxy Note serisinin amiral gemisi olan Note 9’da bu kartın hakkını verecek cinsten. Telefonun 128 GB ve 512 GB depolama olmak üzere iki farklı modeli var. Yine bu modellerde 6 GB ve 8 GB RAM kullanılıyor. Telefonda kullanılan işlemci ise yeni nesil Snapdragon 845.