En iyi Program Kaldırma ve Temizleme Yazılımları
Aralık 5, 2018
Doğukan Kozba
Paylaş

Yazılım kaldırma araçları her kullanıcı için gerekli programların başında gelmektedir. Bir yazılım kaldırılsa bile arkasında çeşitli izler bırakır. Bu izlerin zamanla artması bilgisayarın hafızasını doldurmakla birlikte gereksiz işlemci tüketimine sebebiyet verir. Bu yazımızda ise en iyi program kaldırma araçlarından bahsedeceğiz.

Ashampoo Cleaner

Derin taramalar yapar ve programların bırakmış olduğu tüm izleri tespit ederek tamamen ortadan kaldırır. Denetim Masası / Program Ekle ve Kaldır seçeneğinin en önemli alternatifidir. Program kaldırıldığı anda silinen tüm dosyaları dizinleriyle birlikte göstermektedir.

Tarayıcılar içinde ek alternatifler sunan bu program burada biriken gereksiz çerezleri de temizlemektedir. Kayıt defteri, başlangıç yöneticisi ve dosya ilişkilendirme bu programın sahip olduğu bir diğer özelliklerdir.

Ashampoo Cleaner İndir

Revo Uninstaller

Bu program da yukarıda ki yazılım gibi benzer özelliklere sahiptir. Daha önce kaldırılmış yazılımları da tespit eden bu programla var olan tüm gereksiz dosyalar silinmektedir. 3 farklı mod bulunmaktadır bunlar; güvenli, orta ve ileri seviyedir. İleri seviyede yapılan taramalar uzun sürse de ilgili yazılımın tüm dosyalarına ulaşılır ve isteğe bağlı olarak bunlar silinir.

Kolay bir arayüzü olan bu program piyasada ki en iyi ikinci yazılımdır.

Revo Uninstaller İndir

Geek Uninstaller Free

Ömür boyu lisanslı yazılımı sadece 25 dolardır. Lisansın alınması durumunda programda yapılan tüm güncellemeler den faydalanabilirsiniz. Kolay bir kullanımı olan bu program yazılımın kurulduğu tarihi, sürüm bilgisini ve yapımcısını net olarak göstermektedir. Bir programdan şüphelenmeniz durumunda bu bilgilerle programın teyidini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Geek Uninstaller İndir